Expedice Milovice, Středočeský kraj

V roce 2007 byla v březnu organizovaná akce webu Fortifikace.net, nazvaná Expedice Milovice, která se skládala komentované návštěvy opuštěné raketové základny Vlkava, obrovského letiště v Milovicích, kde sídlila vojska Varšavské smlouvy, když nás přišli v roce 1968 osvobodit a různých individuálních návštěv v daném prostoru. Z předpokládané malé účasti se vyklubala nakonec účast cca 20 lidí, což bylo později, dle mě, na škodu a nakonec jsem z toho nic neměl, ale i tak díky organizátorům za tuhle akci.

Na danou akci jsem přijel o den dříve, přespal u kolegy a ráno jsme spolu a jedním jeho kámošem vyjeli autem na místo srazu. Po té, co jsme se sešli s ostatními účastníky na místě setkání jsme vyrazili. Mě klasicky kleknul foťák, takže kolega fotil za mne, za což mu děkuji. Kromě samotného letiště a různých úkrytů jsme později navštívili ještě prostor Mordové rokle a Kozího hřbetu.

V červenci, téhož roku jsem ještě vyrazil na dané místo individuálně, znovu se svým synovcem, v klidu si to ještě jednou prohlédnou a s dostatečnou zásobou baterek do foťáku. Plán byl návštěva Podzemní vysílací stanice, prostoru Velitelství vojska skupiny Střed a toho, co mi předtím uniklo.

foto: V. Pokorný, Kolín; J98

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)