Kryt CO, Ostrava-Hrušov

Kryt je umístěn do jedné z hald, kdy vstup je umístěn ze strany bývalého areálu, dnes již neexistující chemičky, v Ostravě – Hrušově. Dále se na povrchu haldy nachází betonová houba pro ventilaci vzduchu a také jeden nouzový výlez.

Vstup do krytu je zvenku zpevněn dvěma betonovými zídkami proti zasypání, dále následovaly, dnes již ukradené, protitlakové dveře, nad kterýma se nachází vyústění trubky ventilace. Do samotného krytu vede dlouhá, rovná chodba, která se na konci lomí vlevo a dále následují různé velké místnosti, zbytky ventilace, sem tam dveře, zbytky kabeláže a osvětlení. V době návštěvy jsme zaznamenali jistou místnost pro spojaře, místnost pro velení (lidově řečeno pro papaláše, kde se měla situace v okolí monitorovat a vyhodnocovat), podobnou jako na krytu u dolu Dukla, v Havířově. Za zmínku také stojí zajímavě řešený nouzový výlez, do kterého se leze klasicky přes protitlakové dveře, které už někdo ukradl, dále následuje menší chodbička, ze které je nutno vylézt po několika stupačkách do další celkem delší chodby, rozměrově asi 1 x 1 m a na konci následuje další šachtička se stoup. železy, která končí na vršku haldy.

Podle několika kolegů, se kterými spolupracuji a kteří v tomto krytu byli později, nezávisle na mě, tak došlo k rozkradení světel a dalších podobných věcí, které jdou prostě sebrat a které se dají zpeněžit.

V roce 2020 zde vzniká nedaleko logistický areál, uvidíme jak to s krytem dopadne.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)