Einmannbunker důl Oskar, Ostrava – Petřkovice

Při jednom z mnoha bezvýsledném hledání kabelových studen 15-16/II v oblasti Petřkovic, v Ostravě, jsem se zatoulal, jak už to u mě bývá, celkem mimo hledanou oblast zájmu. Tehdy, jsme ještě s kolegy přes kabelovky neměli přesnější podklady z archívu, k umístění hledaných kab. objektů, takže hledání, většinou probíhalo na nějaké ploše X, stylem buď tam je a nebo není. Takže, kdyby mě někdo kdysi potkal nebo zahlédl, jak se jeden človíček motá 4h po louce 200x200m sem a tam, tak to jsem já 🙂

V jednom místě u cesty jsem zahlédl jakési betonové pozůstatky čehosi, později jsem se dozvěděl, že to byly patrně základy sloupu pro lanovou dráhu na uhlí, bývalého dolu Oskar (Lidice) v Ostravě-Petřkovicích. Na beton mám totiž čuch a nikdy mi to nedá, někam nevlézt nebo se tam nemotat. Výsledkem průzkumu bylo, nalezení dalších dvou krytů, typu Einmannbunker na území Ostravy.

Jeden se nachází u plotu, kousek od cesty, mimo areál, je krásně zachovalý a dá se dobře prohlédnout. Uvnitř je celkem čistý, dochovaly se zde i dveře, které lze otevřít. Při bližším průzkumu okolí jsem ještě našel další Einmann, který je však za plotem komerčně využívaného areálu, sídlí tam jakási firma na odpady.

 

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)