Einmanny, Orlová

Nově dva objevené Einmanny se nacházejí kousek od náspu kolejiště, které vede přes Orlovou, směrem do Petřvaldu. Matně o nich vím, že tam někde jsou řadu let, ale přímo k nim jsem se dostal až letos, při společné akci se S.Z, kdy se mi zmínil, že o nich ví.

První Einmanbunker je klasické konstrukce, je také celkem dosti zasypaný a přes vegetaci skoro nefotitelný, takže obrys jde odhadnou jen matně, fotitelný je jen v době vegetačního klidu.


Druhý Einmannbunker je naproti tomu celkem dosti zajímavý, osobně jsem ještě něco takové neviděl. Již od pohledu jde vidět, že má jakýsi komín na stropě, ten je přímo spojen a je součásti kruhového vrchního prefabrikátu, do toho má ještě po straně v různé výšce malé čtvercové otvory, jakoby pro ventilaci. Nabízí se také otázka, jestli to není pozůstatek betonového sloupu, který na Einmannu v minulosti někdy stál. Kolega zkoušel přes komín prostrčit klacek v naději, že je průchodný, ale bohužel. Je však také celkem dosti přisypán a vstup do něj je přes vstup obtížný.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)