Infantérie Farstad, Norsko

Infantérie Farstad (takto je to popsáno na internetu) je celkem málo známá, na internetu jsem na ni narazil úplně náhodou. Oblast, ve které se nachází je samé vřesoviště/bažina, v létě křoviny a v okolí je to samá farma. Opět klasicky se k ní nedá najít příliš mnoho informaci. Našel jsem k ní na internetu vlastně jen ručně kreslenou mapku, která zahrnuje přibližné pozice 6 objektů, a z níž vyplývá, že ji tvoří čelní trojice objektů, kde je zachovalá lafeta na dělo 5 cm KwK  a další dva objekty, jako zázemí osádky. Jižněji se nachází další trojička objektů, z níž na jednom je také zachovalá lafeta děla 5 cm KwK. Jednotlivé trojice objektů spojují zákopy a patrně, i když si tím nejsem příliš jist, tak čelní a zadní postavení je spojeno dlouhým zákopem. Sice jsem šel po okraji, ale jako zákop to nevypadalo, ono těch 70 let v bažině a vřesovišti udělá své. Ale podle leteckých snímků, to vydadá, že tam opravdu je.

Zaparkovat se dá u hlavní cesty, nedaleko transformátoru a pak nezbývá než vyrazit směrem k moři. V létě je to silně zarostlé, i když jsou místa, kde je palouk a objekty se dají najít, vlastně jen náhodou, situace v době klidu vegetace, může být lepší. Do toho vás silně otravují mouchy a různý hmyz, v množství 40+ a nezadrží je ani repelent české výroby. Celou dobu chodíte většinou v silně zamokřeném terénu a terén na pohyb je opravdu těžký.

Povedlo se mi náhodou nalézt jen jeden objekt spodní trojice objektu, zákopy také nebyli v dobré kondici. Bohužel jsem tím byl dosti zklamán, ale nahradil jsem si to později jinde.

Mapky situovaných objektů:

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)