Německé kabelové komory, oblast Krakov

Během výletu na pevnost Krakov, jsme kromě fortu kolem města navštívili také německou obrannou linií B1 proti Rudé armádě v Polsku, v prostoru obci Nielepice-Rudawa. Součásti této obranné linie je také několik kabelových objektů. Proto jsem jako kabelovkář  s návštěvou neváhal.

Kabelové komory jsou naproti českým kabelovým objektům dosti jednodušší, osobně si myslím, že co se týče odolností, českým se nemohou rovnat. Samotná kabelová komora má rozměry cca 1,5 x 1,5 m do tvaru krychle, na výšku zhruba také 1,5 m, vstup se uzavírá betonovým poklopem, pod kterým se nachází stoupací železa. Kabelové závěry byly umístěné na zdi, naproti stoupacím železům. Raritou téhle kabelové komory je to, že se zde našel originální kabelový závěr, včetně svorkovnic!

Kabelový závěr byl opatrně demontován skupinou Rawelin, která také tyto objekty v okolí hledá, renovován a bývá vystaven v objektech, o které pečují. Při poslední návštěvě oblasti Krakova, jsem měl možnost si kabelový závěr a svorkovnice detailně nafotit.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)