Konec světa, aneb kdyžtak stylově

Na den, kdy měl být „zaručený konec světa“, podle mayského kalendáře, jsme se domluvili s kolegou Patrikem, že jej strávíme na opevnění, abychom byli styloví, když máme skončit 🙂

Plán zněl nafotit a zdokumentovat místo nepostaveného pěch. srubu MO-S 1, nějakou tu kabelovku, zvláštní zařízení a stav srubu MO-S 3, jestli ještě nespadl do vody a něco kolem, co nás zaujme.

Po příjezdu Patrika jsme se oba přesunuli autem ke kabelové komoře 0121, která se nachází kousek od bývalých kasáren v městské části Šunychl. Chtěli jsme se k ní podívat, ale nějak se nám nechtělo vylézat z vyhřátého auta, navíc na ní byla asi 3 m kupa hnoje, takže cesta tam byla celkem zbytečná, i když hrubě poorané pole bylo dosti zmrzlé.

Po té jsme se vydali směrem na mnou vypočítané umístění pěch. srubu MO-S 1, které mám už vypočítané nějaký ten 8-9 rok. Po příjezdu opět klasika, značka zákaz vjezdu všech vozidel, takže focení pro databází opevněni.cz proběhlo cca z 200-300 m. Stejně tam bylo jen hrubě zorané pole, ale v DB chyběla fotka.

Udělali jsme si malou vsuvku a navštívili kabelovou komoru 0122, která je nejvýchodnější KK na severní hranici, jelikož byla kousek. Byl jsem zde naposled asi před 9 roky a tak mne zajímal aktuální stav. Po příchodu na místo zjištěno, že litinový poklop zmizl, jako kdysi na KK 0121 a je nahrazen betonovým poklopem, aby tam nespadla zvěř.

Dle map jsme byli nedaleko státní hranice a když už jsem tak blízko, většinou větřím nějaké to Zvláštní zařízení, i přesto že se na seznamech ZZ nevyskytuje. Následoval menší průzkum, ale nikde nic. Po cestě tam, mě autem zaujal jeden betonový fragment, který ležel uprostřed pole asi 100m od cesty, vydal jsem se tedy k němu, ale bohužel to byla betonová skruž nedaleké čističky vody.

Další cesta nás dovedla k místu, kde obvykle parkuji, když chci navštívit MO-S 3 a okolí. Obdivovali jsme celkem pěkně zachovalý Příkop proti útočné vozbě, který se za 7 měsíců, co sem ho detailně zaměřoval a fotil moc nezměnil. Hlavní co nás zajímalo, byl stav MO-S 3. Šli jsme k němu od čelní stěny a prošli kolem pravé části. Srub ještě do vody nespadl, ale má asi k tomu blízko (taky když patří štěrkovnám), od pravé strany je cca 20 m voda, totéž planí tak 50 m od týlové strany ke vchodu. Většina kovových prvku již v okolí zmizela, ale rozhodli jsme se, že se koukneme dovnitř. Obydlen patrně není, ale při vstupu vás ovane dým z kamen, takže kdo ví. Dále jsme pro jistotu nešli.

Zbylo nám trochu času, než byla tma, takže jsme ještě jeli ke kabelové komoře 1124, na kterou je napojen MO-S 5, po cestě jsme se tam stavili, ale bohužel nás nikdo neslyšel, i když tam někdo byl. Ke kabel. komoře 1124 se oproti minulým letům dá stylově dojet autem na 10 m, takže to šlo rychle. KK je pečlivě skryta, ale kdo ví jak to bude, má se zde budovat protipovodňová hráz, ale snad né tak daleko.

Zbytek celkem povedeného odpoledne jsme strávili v jedné hospůdce v Bohumíně, kde měli celkem dobrou pizzu.

 

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)