Kryt 15, Ostrava

Do krytu se vstupuje bývalým nouzovým výlezem, kdy je nutno slézt po jednom ze tří žebříku zhruba do 5 metrové šachty, dále je nutno překonat dalších 5-7 metrů betonovou trubkou, po čtyřech v blátě nebo v kleče, v průměru asi 1 metr. Po té se dostane k menším plynotěsným dvířkům, kterýma se dostaneme do větší místnosti, kde se již můžeme postavit. Místnost bych odhadoval velikostí asi na 5 x 10 metrů, či více.

V místnosti si můžeme povšimnout jakýchsi zasunutých dveří, které nejdou posunout. Dále je možno se dostat do dalších části krytu, jako je filtrovna, vzduchové ventilátory, WC, umývárna, sklad osvětlení a místnosti s velkým zásobníkem asi na vodu, apod. Na fotkách si lze také všimnout vodní pumpy, jenž je u jedné ze zdí. Do dnešních dnů se také dochovaly dvoje vstupní protitlakové dveře, kromě jiných, které jsou však zarezlé a nešli nám otevřít. Při troše snahy a s nástroji by šly, ale když jste někde inkognito, není dobré dělat hluk a upozorňovat na sebe. Podle kapající vody usuzuji, že to vede ještě někam dále, když se otevřou. 

Když to shrnu, kryt je velice dobře zachovalý, na to že nad ním jezdí tisíce aut, chodí mraky lidí a je na velmi frekventovaném místě. 

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)