Kryt 3, Ostrava

Kryt se nachází pod jednou strání, na nejmenovaném místě v Ostravě. Je tvořen dvěma samostatnými vstupy. Každý ze dvou vstupů  je zpevněn venku dvěma stěnami, většinou z cihel, následuje mříž a dřevěné dveře. Kryt v minulosti, podle nalezených stop, patrně sloužil jako úkryt. U jedné ze stěn se do dnešních dnů dochovaly dřevěné lavice, patrně pro ukrývané.

Levý vstup do podzemí je po několika metrech bohužel zasypán. Chodba a strop je zpevněn hornickými hajcmany, mezi kterými jsou položené patrně betonové/škvárové prefabrikáty.

Oproti tomu pravý vstup a podzemí krytu vypadá daleko lépe a je více přístupné. Stěny chodby jsou tvořené cihlami a strop je betonován mezi železnými profily. Podlaha je betonová/pokrytá menší vrstvou omítky na škvárovém podloží, v několika místech je v ní malý odtokový kanálek. Po vstupu do podzemí nás přivítá delší chodba, která se lomí po několika metrech doleva, napravo v lomení jsou dvě menší místnůstky. Naproti nim pokračuje chodba dále doprava, v lomu chodby je ještě jedna malá místnůstka, zhruba metr, krát metr. Pokud pokračujeme dále, tak si nemůžeme nevšimnout zbytku lavic u stěny chodby a pozůstatku nějakých konzol u stropu.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)