Kryt Považská Bystrica, Slovensko

Na tento kryt jsem dostal tipa od jednoho mladého páru, když jsem si fotil známou pozorovatelnu CO, která je nedaleko. Kryt se nachází na náměstí A. Hlinky a je v současné době izolován polystyrénem a na stropnici je nalepena Ipa, je také průběžně obsypáván. V budoucnu, by měl být součástí základu cukrárny a nákupní galerie. Dříve se zde scházeli feťáci, různé smažky a individua. V době návštěvy jsem zde zastihl dva dělníky, kteří kryt obsypávali. Také nedovedu tento kryt konkrétně časově zařadit.

Tvar krytu je do písmene T, kdy se ve spodní části písmena T dostaneme dovnitř přes masivní ocelové dveře s pákami, dále následuje lomení 90 stupňů a další ocelové dveře. Dále úkrytová chodba, po několika metrech vlevo další prostor, kde byly asi v minulosti dveře a na konci krabice elektroinstalace, hned naproti je další úkrytový prostor, který končí trojicí ocelových dveří, kdy jedny jsou patrně zvenku přisypané a druhé vedou směrem nahoru k větracímu komínku. Třetí jistí prostor úkrytové chodby.

Při vyklízení a následném odvozu bordelu na skládku se tam našly prý skleněné láhve z letopočtem 1938, kdy pracovníci usuzují, že byl vybudován. Ale v roce 1938 je to logicky nesmysl, pochopil bych spíše 2. sv. nebo poválku.

 

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)