Kryt u dolu Ludvík, Ostrava

Další vytipovanou lokalitou v Ostravě, kde by se měl nacházet, podle předběžného popisu asi další kryt, je okolí dnes již nefunkčního dolu Ludvík, který se nachází mezi Petřvaldem, Radvanicemi a Bártovicemi. Tip jsem obdržel od pravidelné čtenářky webu Lenky R., která se zabývá focením industriálních památek a různých fotogenických míst v okolí Ostravy. Její webovou prezentaci naleznete na této adrese.

Kryt se nalézá v lese a tvoří ho nenápadný kopeček, který tam prostě nepatří. Když přijdeme blíže, tak vstupní část do podzemí tvoří vstup do tvaru písmene T, který je po stranách zpevněn betonovými stěnami, patrně proti zasypáni. Pokud sestoupíme dovnitř, octneme se v prostoru, který se rozděluje kryt na dvě části. Vlevo se nachází místnost asi přibližně odhadem 3 x 4 m. Pokud se vydáme vpravo, tak za dřevěným rámem dveří vede chodba, která se nám po několika metrech lomí vlevo, kde po dalších několika metrech následují mírně zasypané dveře a za nimi je ještě další prostor, který je už dosti zasypán. Po nahlédnutí lze vidět, že je tam zasypaný další vstup.

Vevnitř mne celkem dost zaujalo, že vnitřní dveře jsou dřevěné a uzavírací páka je podobná té, jaká se nachází v krytu nad dřevištěm dolu Michal. Kryt je celkem zajímavě postaven, strop je celý vybetonovaný a vypadá to, že byl betonován v jednom kuse a stěny jsou cihlové. Ve stěnách tohoto krytu jsou sem tam menší výklenky, odhaduji na vzduchovou ventilaci, krom toho na povrchu se několik železných trubek také vyskytuje. Žádné stopy po upevnění osvětlení  krytu jsem nenašel.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)