Kryt CO Žilina, Slovensko

Kryt se nachází na okraji jednoho z mnoha žilinských sídlišt, nedaleko výpadovky na Strečno a Ružomberok. Okolí krytu je v létě celkem silně zarostlé, ale vede tudy nenápadný chodník, také by se dalo říct, že je to oblast, kde lze potkat bezdomovce a také nalézt jakési jejich příbytky.

Kryt je tvořen dvěma vchody, kdy každý z těchto vstupů, má naproti sobě dvojité schodiště, které se setkává u kovových dveří dole. Na povrchu zhruba uprostřed mezi těmito dvěma vstupy nalezneme zborcený větrací komínek. Po sestupu následují kovové dveře a dále několik docela čistých ukrývajících tubusů, které jsou vůči sobě lomené v 90ti stupních. Na konci prvního tubusu je menší místnost neznámého účelu, dále se chodba lomí doleva a na konci dalšího tubusu najdeme opět lomení a to doleva patrně k toaletám a další menší místnůstce a lomení doprava k tubusu, který nás dovede k druhému vchodu, který má však zapřené/zarezlé dveře a vzhledem k tomu, jak jsem byl oblečen se mi přes ně nechtělo soukat. Na stropě a nad dveřmi v celém krytu najdeme zbytky ventilačních prostupů a trubek, různé ventily a občas místy pozůstatky osvětlení.

Kryt v době návštěvy nebyl obydlen a ani tomu nic nenasvědčovalo, bordel byl jen u vstupních dveří. Dále mě kryt překvapil svou rozlehlostí a myslím si, že stojí za návštěvu. GPS souřadnice máte u Ivanových videí.

Použité zdroje:
– kanál YouTube Ivan Donoval, www.ivandonoval.eu
– poděkovaní lidem, kteří dávají Ivanovi tipy na urbex návštěvu

Video natočené Ivanem na YT:

Nedávno natočené další video Ivanem, kde jde asi o stejný typ krytu, ale je oproti prvnímu skoro plně vybaven a stojí za to na to kouknout 😉

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)