Německé opevnění, Jagodna – Polsko

Při mé poslední návštěvě R-S 87 „Průsek“ a R-S 88 „Mlází“ jsme se spolu s DP vydali směr Polsko, spravit si trochu chuť, po neúspěšném hledání kabelové studny 55/I. David se mi zmínil, že ví o dvou německých pevnůstkách někde v Polsku. Takže jsem neváhal a vyrazili jsme.

Jedna z pevnůstek se nachází kousek od hlavní cesty, dole u parkoviště, zimní lanovky na sjezdovku, v obci Jagodna. Ze současného stavu se dá těžko usuzovat a rozpoznat, kde co bylo, co je původní a tak. Navíc stěnu zdobí jakási reklama. Jednoznačně lze určit jen asi dveře, které jsou v současnosti dřevěné a patrně jednu čelní zazděnou střílnu, která je naproti dveřím, v objektu. Novodobě jsou v objektu i plechové dveře a co se skrývá za nimi, těžko odhadnout.

Druhý objekt je už trochu zajímavější a je také více zachovalý. Je netypicky umístěn u cesty, která vede dolů a čelní střílna s pozorovacím průzorem míří do kopce, včetně další střílny, která kryje cestu zleva. Na objektu najdeme opět dřevěné dveře a jakýsi cihlový komínek. Do obou objektů jsem se nezkoušel dostat, jelikož byly zavřené a celkem dost na očích, jsou vlastně uprostřed obce. 

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)