Pozorovatelna CO, Pálkovice

Pozorovatelna se nachází ve stráni, na kraji lesíka, v obci Pálkovice, na Frýdecko-Místecku (dále jen F – M). Měla by být součásti civilní obrany F-M, s tím že jde v mém případě o čtvrtou zdokumentovanou pozorovatelnu, údajně z celkových pěti, kdy se to obecně na internetu uvádí. Problematika CO na Frýdecko-Místecku je rozebrána v jiném článku k těmto pozorovatelnám, případně obecně v knihách.

Stavebně je stejná jako předešlé tři a to v Oldřichovicích, ve Staříči a Skalici. U této za pozornost asi jen stojí to, že je tvořená kamuflážním nátěrem neznámého původu a také, že se vstupní dvířka otevírají vůči jiným typům doprava. Dovnitř jsem nelezl, jelikož uvnitř byla tlející voda a bordel. Dále se tam dochovaly komínky ventilace vzduchu a také natřená trubka pro anténu. Hlavní čelní průzor míří na město F-M, kdy celé město a kraj vidíte jako na dlani.

Obecně lze říci, že pozorovatelna je v hodně dobrém stavu. Jinak se v blízkosti staví základy rodinného domu a předpokládám, že je tam celkem živo, kdyby tam někdo chtěl dělat nějaké blbosti, jak je u nás obvyklé.     

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)