Pozorovatelna městské jatka, Ostrava

Pří mé jedné z mnoha cest k autu, v centru Ostravy, mne zaujala podezřelá stavba, která se nachází na dnes již historické budově ostravských jatek. Kupodivu chodím kolem asi 38 let, ale nikdy jsem si toho nevšiml.

Dá se předpokládat, že šedivá stavba je patrně německou pozorovatelnou, typově podobnou jako v Ostravě – Vítkovicích, u zimního stadiónu nebo naproti nádraží v Opavě. Evidentně na budovu jatek nepatří. Jde konstrukčně o čtvercovou stavbu, kdy v každé stěně se nachází pozorovací průzor a v místě vchodu jde o průzory dva. Dá se usuzovat, že průzory míří na čtyři světové strany

K pozorovatelně jsem se fyzicky nedostal, předpokládám že je to i docela nebezpečné, kdy jatka několik let chátrala, i když střecha je nově pokryta lepenkou. V budoucnu je snaha města Ostravy z jatek udělat nějakou galerii nebo nějaký veřejný prostor. Otázka je, co s touto pozorovatelnou dále bude, jestli půjde k zemi nebo tam zůstane, dle mě je to zajimavá rarita. K dané pozorovatelně jsem se snažil něco na internetu najít, ale bez výsledku.

Fotky jsou nafocené mobilem, omluvte kvalitu. Při nedávné rekonstrukci jatek byla pozorovatelna zbourána a je již minulostí.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)