Protitankové překážky Staškov, Slovensko

Nedávno jsem byl upozorněn čtenářem webu Danielem P., že v obci Staškov se mají nacházet další betonové překážky, které se celkem dost často vyskytují v příhraničí s Českou republikou a v prostoru Čadca a Žilina. O pár měsíců jsem jel fotit na Slovensko, tak jsem si tam odskočil, jelikož se dá autem přijet až k nim.

Překážky jsou situovány přes řeku Kysuca, kde jsou různě rozházené a posunuté mimo nějakou linii. Vedou od břehu, kde se nacházejí rodinné domy, směrem ke strmějšímu svahu. Marně jsem se koukal, jestli překážky nevedou dále, jak jsou domy, ale nic mě do oka neťuklo. Překážky jsou konstrukčně z betonu, který je do tvaru krychle nebo kvádru se zašpičatělým vrškem. Dá se předpokládat, že v minulosti bylo s nimi hýbáno, případně voda řeky udělala taky své.

Když jsem se díval na dobové letecké mapy, tak v dané lokalitě byly dvě řady těchto překážek, dále od nich vedl jakýsi příkop/zákop, který pokračuje dále severněji. Dovolím si tvrdit, že vidíme linii německé obrany, která asi stojí za další průzkum a ty překážky v dané oblasti nebudou jen jedny.

Situace na mapy.cz:

Několik fotek:

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)