ÚŽ – 6, Mladoňov

Další cesta za dokumentaci dochovaných ženijních úkrytu vedla do obce Mladoňov, na Olomoucku. Úkryt se tentokráte schovával na větším kopci, kde je dobrý rozhled po okolí, samé kopce, ostré rokle a také se na tomto kopci vyskytují, později postavené, větrné elektrárny, takže to tam krapet bzučí.

Cesta nahoru vede údajně přes soukromý pozemek a provizorní zákaz vjezdu, který si místní občané zhotovili z kousku plechu (předpisově je to platný nesmysl), ale já se ze slušnosti zeptal jestli tam mohu parkovat a žádný problém to majitelce nedělalo. Po té jsem se vydal do kopce ke krytu, ono tam vede i polní cesta, né moc dobré kvality, leda tak pro Jeep, sloužící k údržbě větrných elektráren.

Do dnešních dnu se kolem úkrytu dochovalo celkem dost oplocení, dokonce asi i původní vstupní branka s nápisem Vojenský prostor. Kryt byl však uzavřen provisorně plechem a nějakým zámkem, také trochu přisypán, navíc vstupní branka byla zamknutá a já od dobytí „vojenského“ prostoru upustil, kdy jsem nepovažoval za dobrý nápad se někam přes ostnatý drát drápat.

error: Obsah je chráněn proti kopírování :-)